Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bandyta z łomem atakuje tylko kobiety

PIOTR JĘDZURA (68) 324 88 13 [email protected]
- Huk bitej szyby, potem mężczyzna uderzył mnie łomem w rękę, porwał torebkę z siedzenia i gdzieś uciekł - opowiada Mirosława Lesiecka, ósma ofiara łomiarza.

Łomiarz znów zaatakował. Zielonogórzanka Mirosława Lesiecka zatrzymała się przed przejściem dla pieszych na rondzie Jana Pawła II. Do auta podbiegł mężczyzna. - Łomem wybił szybę w zamkniętych drzwiach i chwycił za torebkę leżącą na siedzeniu - opowiada M. Lesiecka. Broniącą torebki kobietę uderzył łomem w rękę.

Bandyta z łomem

Policja na razie jest bezradna, od niemal roku "łomiarz" jest na wolności. Ostatni napad był jego ósmym "wyczynem". Najczęściej atakuje na rondzie Jana Pawła II, uderzył też na rondzie PCK i skrzyżowaniu ul. Staszica z Wyspiańskiego. Scenariusz napadów jest taki sam: mężczyzna wybija szybę i porywa torebkę z siedzenia auta, którym kieruje kobieta.
Nie mamy portretu pamięciowego sprawcy. - Nagłemu napadowi towarzyszy huk bitej szyby, ofiary w szoku nie pamiętają wyglądu bandyty - mówi st. sierż. Małgorzata Kalinowska z biura prasowego zielonogórskiej policji.
Sprawcą kilku napadów był szczupły mężczyzna ubrany na czarno. Nie wiadomo, czy to jedna i ta sama osoba, czy jakaś grupa. - Nie wykluczamy wersji grupy - informuje st. sierż. Kalinowska.
Do napadów dochodzi w godzinach szczytu. Wokół jest dużo aut i przechodniów. Ale ofiary nie mogą liczyć na pomoc.
- Po napadzie kierowcy zamiast pomóc trąbili na mnie, gdy stałam przed przejściem - wspomina M. Lesiecka. Zszokowane ofiary nie są w stanie wezwać policji. Nie robią tego też świadkowie. - Nikt, kto widział napad jeszcze się do nas nawet nie zgłosił - mówi M. Kalinowska.

Kamery w marcu

W Warszawie w ujęciu łomiarzy pomogły kamery monitorujące okolice rond i dużych skrzyżowań. - W przyszłym roku kamery pojawią się na kilku zielonogórskich rondach i skrzyżowaniach - mówi radny miejski Zbigniew Bartkowiak. Swoim zasięgiem obejmą też rondo Jana Pawła II i PCK oraz skrzyżowanie ul. Łużyckiej i Dąbrówki. - Inwestycja ma kosztować około 660 tys. zł, kamery powinny ruszyć w marcu.

Czy monitoring pomoże?

- Na pewno kamery odstraszą bandytę, bo wszystko co dzieje się na rondzie będzie nagrywane - odpowiada Z. Bartkowiak. Tego samego zdania jest policja. - Napad, sylwetkę, twarz i kierunek ucieczki bandyty będą nagrane - wyjaśnia st. sierż. Kalinowska. Do tego czasu kobietom samotnie jadącym samochodami pozostaje ukrywanie torebek w schowkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska